MEVLİT KANDİLİ DERNEĞİMİZDE İDRAK EDİLDİ

Yazı Boyutu :
Mevlit Kandili derneğimizde idrak edildi20 Kasım 2018 Salı 12:07

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (asm) dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlit Kandili derneğimizde idrak edildi

Yatsı namazı ile başlayan program, Risale-i Nur'dan Peygamber Efendimiz (asm) ile ilgili bölümlerin okunması ile sürdü. 
 
Hatim duasının ardından kandilleşme ile program sona erdi.
 

 
Risalet-i Ahmediye'den kısa bir bölüm:
 
Rabbimizi bize tarif eden üç büyük, küllî muarrif var: Birisi şu kitab-ı kâinattır ki, bir nebze şehadetini on üç Lem'a ile Arabî Nur Risalesinden On Üçüncü Dersten işittik. Birisi şu kitab-ı kebîrin âyet-i kübrâsı olan Hâtemü'l-Enbiyâ aleyhissalâtü vesselâmdır. Birisi de Kur'ân-ı Azîmüşşandır. Şimdi, şu ikinci burhan-ı nâtıkı olan Hâtemü'l-Enbiyâ aleyhissalâtü vesselâmı tanımalıyız, dinlemeliyiz.
 
Evet, o burhanın şahs-ı mânevîsine bak:
 
Sath-ı arz bir mescid, Mekke bir mihrap, Medine bir minber; o burhan-ı bâhir olan Peygamberimiz aleyhissalâtü vesselâm bütün ehl-i imana imam, bütün insanlara hatip, bütün enbiyaya reis, bütün evliyaya seyyid, bütün enbiya ve evliyadan mürekkep bir halka-i zikrin serzâkiri; bütün enbiya hayattar kökleri, bütün evliya tarâvettar semereleri bir şecere-i nuraniyedir ki, herbir dâvâsını, mu'cizatlarına istinat eden bütün enbiya ve kerametlerine itimat eden bütün evliya tasdik edip imza ediyorlar.
 
Zira, o Lâ ilâhe illâllah der, dâvâ eder. Bütün sağ ve sol, yani mazi ve müstakbel taraflarında saf tutan o nuranî zâkirler, aynı kelimeyi tekrar ederek, icmâ ile, mânen Sadakte ve bilhakkı natakte derler.
 
Hangi vehmin haddi var ki, böyle hesapsız imzalarla teyid edilen bir müddeâya parmak karıştırsın?
(Risale-i Nur, Sözler, 19. Söz)

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
©2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Derneğimizin çalışmaları, hizmetleri ve güncel haberlerini Sosyal Medya’dan takip edebilirsiniz.